Pre čo práve, pálenu krytinu?
Späť na úvod
Kde sa nachádzam: > Pálená krytina > Povrchové úpravy

Povrchové úpravy Povrchové úpravy

Strešná krytina
Povrchové úpravy


Engoba

Pred vypaľovaním sa do suroviny primiešavajú oxidy kovov. Náročnou technológiou vypaľovania sa zatavia hlboko do povrchu škridly. Tak vznikne matná neoddeliteľná vrstva, ktorá počas celej doby životnosti nezmení svoj odtieň. Navyše zachováva efekt dýchania a je odolná proti všetkým poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Výnimočne hladký povrch uchová čistý a krásny vzhľad bez akejkoľvek údržby, čo znamená, že strecha nepotrebuje žiadne postreky ani dodatočné nátery.


matný vzhľad
zvyšuje životnosť krytiny
dokonale odoláva najextrémnejším podmienkam
zachováva efekt dýchania – prepúšťa paru a pritom je nepresakujúca
dodáva estetické čaro celej streche


Glazúra

Už tisíce rokov známa a overená farebná úprava. V kombinácii s najmodernejším výskumom a špičkovými technológiami vytvára maximálnu ochranu strechy s jedinečnými vlastnosťami. Oproti engobe sa surovina navyše obohacuje o oxid kremičitý, takže po vypálení vzniká hladký a lesklý sklovitý povrch. Takáto strecha nepotrebuje žiadne nátery, postreky či dodatočné vrstvy. Dokonale odoláva i tým najextrémnejším poveternosným vplyvom bez akejkoľvek zmeny. Glazúra je najkvalitnejšia a najexkluzívnejšia povrchová úprava strešnej krytiny.


lesklý vzhľad
najvyšší stupeň úpravy škridiel
oproti engobe má úplne hladký sklovitý povrch
dokonale odoláva najextrémnejším podmienkam a usadzovaniu machov
dodáva streche nádych individuality a luxusu
zvyšuje hodnotu celého domu

ENGOBA AJ GLAZÚRA

Engoby a glazúry sú viac, ako len farby. Odtieň nevzniká nanášaním farby, ale vďaka vypaľovaniu pri teplote vyše 1000°C. Preto nikdy nevyblednú, ani nestratia farbu. Nepotrebujú žiadne UV stabilizátory, ani ochranné plastové nástreky ako iné strešné materiály. Vďaka svojej stabilite a odolnosti sú nemenné a navždy krásne. Keďže nepotrebujú žiadnu údržbu, šetria vaše peniaze. Pre svoju trvácnosť a dlhú životnosť sú najhospodárnejším riešením každej strechy.


Prečo sa rozhodnúť pre engobu alebo glazúru?

Pretože engoby a glazúry sú viac ako len tenká vrstva farby. Sfarbenie keramickej krytiny spôsobujú prísady pridávané do materiálu ešte pred samotným výpalom. Náročnou technológiou vypaľovania sa zatavia do povrchu, čím vznikne neoddeliteľná vrstva odolná voči všetkým poveternostným vplyvom a UV-žiareniu.

Engoba a glazúra nezmení svoj charakter a farebnosť po celú dĺžku životnosti. Výnimočne hladký povrch zaručuje čistý a krásny vzhľad celej strechy bez akejkoľvek údržby.

Keramická škrídla

175 kombinácií odtieňov a typov škridiel TONDACH

TONDACH ponúka najširšiu farebnú škálu odtieňov na trhu, z ktorých si určite vyberú aj tí najnáročnejší.