Pre čo práve, pálenu krytinu?
Späť na úvod
Kde sa nachádzam: > Pálená krytina > Stálofarebnosť

Stálofarebnosť Stálofarebnosť

Strešná krytina
Stálofarebnosť

vlastnosť strešnej krytiny výrazne nemeniť odtieň ani intenzitu farby počas celej doby životnosti.

Keramická krytina

Keramické strešné krytiny sa vyznačujú prvotriednou farebnou stálosťou. Táto vlastnosť je prirodzenou súčasťou samotného materiálu. Tradičná prírodná farbivosť je farbou vypálenej hliny a je nemenná. Špeciálne povrchové úpravy pálenej škridly sú engoba a glazúra, ktoré sa počas výpalu neoddeliteľne zatavia do škridly a vytvoria tak konečný farebný odtieň. Krytina je plne odolná voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom a odoláva agresívnemu prostrediu. Kyslé dažde, ani vtáčí trus nezanechávajú žiadne stopy.


Keramická škrídla

Čo spôsobuje sfarbenie keramickej krytiny?

Sfarbenie keramickej krytiny spôsobujú prírodné prísady pridávané do materiálu ešte pred samotným výpalom. Náročnou technológiou vypaľovania sa zatavia do povrchu, čím vznikne neoddeliteľná vrstva, ktorá na rozdiel od farbených povrchov odoláva voči všetkým poveternostným vplyvom a UV-žiareniu viac ako „len niekoľko rokov.“ Engoba a glazúra nezmení svoju farebnosť, t.z. sýtosť, charakter ani intenzitu počas celej životnosti krytiny. Výnimočne hladký povrch zaručuje čistý a krásny vzhľad strechy bez akejkoľvek údržby.


Keramická škrídla

Engoba a glazúra sú viac ako farby!

Povrchová úprava pálenej škridly Tondach sa od ostatných materiálov odlišuje svojou odolnosťou a trvácnosťou. Nevzniká nanesením, či primiešaním farby, ale výpalom pri teplotách nad 1 000 °C . Rôzne odtiene sa dosahujú tak, že sa do ílovitého bahna primiešajú rôzne kysličníky kovov. Táto zmes sa nanáša na vysušené škridly a potom sa spoločne vypáli. Tak vzniká farebne stála matná a pololesklá vrstva (engoba), alebo lesklá vrstva (glazúra), zatavená hlboko do každej škridly.


Pestrá škála farieb

Odteraz si môžete vybrať strechu podľa Vášho vkusu. Pálená krytina Tondach je k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach.

Keramická škrídla - paleta farieb